Media
o nas

16.04.2024
„(…) na rynku jest już mnóstwo bardzo podobnych robotów. Z reguły różnią się tylko detalami. Na ich tle PURON PR12 PRO ma kilka bardzo fajnych funkcji. Ma dodatkową lampę UV, bardzo zgrabną i praktyczną stacją na brud w cenie, a także obsługuje język śląski i kaszubski. Poza tym jest bardzo prosty w obsłudze, pomimo tego ze oferuje naprawdę dużo funkcji. Co najważniejsze, jest też relatywnie tani biorąc pod uwagę to wszystko co oferuje.”

01.03.2024
„To, co bardzo mi się podoba, jeżeli chodzi o ustawienia trybów  i jednocześnie mapę zastosowaną w tym robocie to to, że mogę sobie ustawić osobny tryb mocy dla każdej przestrzeni w moim mieszkaniu. Czyli mogę sobie np. ustawić, żeby w przedpokoju – tam, gdzie jest najwięcej piachu i potencjalnie brudu wnoszonego na butach –  ten robot odkurzał w trybie najmocniejszym. Natomiast gdy wjedzie do mojej sypialni, gdzie znajduje się tylko kurz, żeby tryb spadał do minimum i żeby odkurzacz nie przeszkadzał mi np. podczas czytania, czy oglądania telewizji. Bardzo pomysłowe! „

01.03.2024
„Robot PR12 PRO to kolejny udany krok w rozbudowie portfolio marki PURON. Urządzenie może pochwalić dobrym wykonaniem, dopracowaną aplikacją i przede wszystkim wysoką sprawnością w sprzątaniu. Debiutująca w ofercie producenta stacja z funkcją opróżniania spełnia wzorowo swoją rolę. Osobiście zwróciłem też uwagę na atuty związane z solidną adaptacją aplikacji. Cenię możliwość stworzenia szczegółowych programów dla wszystkich pomieszczeń. „

01.03.2024
„Czy to sprzęt godny zakupu? Zdecydowanie tak. Czy ma jakieś istotne wady? Prawdę mówiąc nie. „

01.03.2024
„W mojej ocenie jednak, robot jest więcej niż godny polecenia. Radzi sobie doskonale z nawigowaniem i jest bardzo efektywny w codziennym dbaniu o czystość mieszkania. Do tego spora siła ssąca, lampa UV, zautomatyzowana stacja bazowa – to wszystko sprawia, że PURON PR12 PRO zwyczajnie mi się podoba i zasługuje na rekomendację. „

01.03.2024
„PURON PR12 PRO sprząta bardzo dokładnie, porusza się wyjątkowo mądrze, a w swojej cenie nie ma zbyt dużej konkurencji. Co więcej: tak mądrze nie zawsze potrafią się poruszać roboty w znacznie wyższych cenach. Czy polecam? Gorąco, bardzo, tak, zdecydowanie. „

01.03.2024
„Tak, PURON PR12 PRO może do nas mówić po polsku, kaszubsku i śląsku, ale jak widzicie, opiera materiału wyłącznie o tę jedną, dodatkową funkcję nie miałoby sensu. Mówimy tu w końcu o bardzo udanym robocie odkurzającym, który kosztuje 2 499 zł. A tym jak się porusza, jak mądrze omija przeszkody i jak skutecznie sprząta zawstydza modele nawet ponad 2-krotnie droższe. Chyba nie jest tu potrzebna żadna dodatkowa rekomendacja. „

01.03.2024
„Puron PR12 PRO robi jeden przejazd dziennie i efekty są doskonale widoczne. Pomimo wydajnej pracy emisja dźwięku robota nie przekracza 55 dB, dzięki czemu można w trakcie jego pracy bez problemu oglądać filmy. (…) tak mądrze jak on nie zawsze potrafią poruszać się roboty w znacznie wyższej cenie. Za jedyną wadę można uznać niewygodne parowanie z aplikacją. Czy polecamy? Jak najbardziej!”

26.02.2024
„PURON PR12 nie tylko elegancko posprząta i wymopuje, jak tylko chcecie, ale jeszcze gada po śląsku… i to fajnie gada!”

16.02.2024
„PURON PR12 PRO to bardzo dobry, nowoczesny robot ze stacją opróżniającą. Nie stracisz z nim czasu i sił na odkurzanie swojego domu. Sprzęt przekonuje przede wszystkim znakomitym stosunkiem czasu pracy do wydajności. 4000 Pa przy 70 minutach mówi samo za siebie. prorankingi.pl”

08.01.2023
„Dobrze odkurza, ma fajne tryby, wystarczającą pojemność, wymienną baterię, sporo dodatkowych elementów (…). Odkurzacz dał radę przed świętami i po świętach, czyli da radę wszędzie i zawsze.”

01.01.2023
„Na chwilę obecną wypada całkiem dobrze i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej opłacalnych odkurzaczy pionowych. Na rynku znajdziecie zarówno lepsze, jak i tańsze urządzenia. PURON PU30 oferuje natomiast bardzo dobry stosunek ceny do jakości.”

27.11.2022
„Odkurzanie oceniam na naprawdę dobre. A mopowanie… jest świetne! Mop idealnie rozprowadza wodę i o wiele łatwiej jest mopować podłogę za pomocą tego odkurzacza niż za pomocą zwykłego mopa! Obrotowa rolka w połączeniu z szmatką i dozowaniem wody dają świetne rezultaty!”

24.11.2022
„Wygodnie odkurzycie nim podłogi, jak również meble i wszelkie tapicerki. Atutem jest chociażby elastyczna rura, jak również mop, którym przy okazji odkurzania, przetrzemy podłogę na mokro. Na wygodę wpływa również zginana rura dzięki której odkurzymy powierzchnie pod meblami bez schylania się.”

22.11.2022
„Zdrowotną zaletą produktu jest zawarty w zestawie filtr HEPA, niezbędne akcesorium dla każdej osoby dbającej o czystość powietrza, dla alergika i astmatyka, a także rodziców dbających o swoje świeżo narodzone maluszki.

W kontekście zdrowia filtr HEPA, to po prostu standard, o którym większość z nas już bardzo dobrze wie i szuka tego typu oferty.”

27.10.2022
„Leciuteńki odkurzacz (…). Po pierwsze jego siła ssąca sięga aż 28 kPa, co jest świetnym wynikiem”

20.10.2022
„W wygodny sposób dotrzecie z przejściówką łamaną gdzieś pod niskie meble. W łatwy sposób się rozkłada oraz potem jest blokowana do pracy bez łamania. Wszystko zrealizowane jest tak, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że będzie nam się samo i przypadkiem łamało.”

03.10.2022
„Podsumowując, Puron PU30 Flex Mop to odkurzacz pionowy z potencjałem. Jest bardzo lekki i świetnie się prowadzi. Poza tym jego zaletą jest to, że w takiej kwocie dostajesz naprawdę dużo różnych akcesoriów i nieskomplikowany system mopowania, zdolny do doczyszczenia podłogi z różnych brudów na mokro. Propozycja warta rozważenia.”

08.09.2022
PURON to marka, którą na rynek wprowadziła Polska firma i to z przytupem, bo wraz z odkurzaczem otrzymujemy aż 12 różnego rodzaju akcesoriów. Na bogato. Puron PU30 nie tylko odkurza, ale także mopuje podłogi. No ma wszystko czego potrzebuje do szczęścia domowy czyścioszek.

08.09.2022
Podsumowując, PURON PU30 MOP FLEX to naprawdę rozsądna propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią urządzenia wielofunkcyjne efektywnością działania nie ustępujące innym modelom dostępnym na rynku. Jestem naprawdę zachwycona oszczędnością czasu i energii – podłoga kompleksowo posprzątana dzięki odkurzaniu i mopowaniu jej za jednym zamachem to coś, co lubię.

07.09.2022
„PURON PU30 to jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych ze średniego segmentu cenowego. Nie brakuje mu wydajności. Radzi sobie z dywanami i sierścią na średnim trybie. Do tego w mojej opinii trudno spotkać lżejszy i łatwiejszy w obsłudze model.”

24.06.2021
„Dla Waszej wygody cała komunikacja odbywa się po polsku, robot mówi do nas po polsku i tak jest też zrobiona aplikacja żebyśmy mogli bez problemu się z nim komunikować. […] Ten tutaj ma dość duże ssanie, natomiast ten hałas to jest jedynie 50 dB. Nie jest to zbyt przeszkadzające, a to jest dla osób takich jak ja, bardzo ważne. […] Niech on robi co chce, ale niech on będzie skuteczny i niech zrobi to za mnie.

24.06.2021
„Robot sprzątający PURON PR10 z nawigacją laserową i lampą UV, którego recenzję mieliście okazję przeczytać na naszym portalu zostanie również przetestowany w programie “Pani Gadżet Ekstra” na antenie stacji TVN.

24.06.2021
„U nas robot PURON PR10 zyskał całkiem dobre noty. Już dziś dowiemy się jak wypadnie w programie “Pani Gadżet Ekstra”, ciekawe czy będą mieli podobną opinię jak my 😉

03.06.2021
PURON PR10 posiada wbudowaną lampę UV. Pozwala ona w jeszcze większym stopniu zadbać o czystość podłóg. Zabija rożnego rodzaju drobnoustroje takie jak bakterie oraz wirusy.

Odkurzacz używa lampy UV przy każdym odkurzaniu. Jest przy tym bardzo dyskretny, żeby zobaczyć niebieskie światło trzeba się dość mocno nagimnastykować. Co akurat uważam za bardzo duży plus ponieważ odkurzacz skutecznie zabija np. roztocza, a przy tym nie naraża naszych oczu.”

17.05.2021
„Roboty takie są tym fajniejsze, że mają coraz więcej dodatkowych funkcji. Weźmy chociażby taki testowany już przez nas model Puron PR10, który nie tylko dobrze posprząta podłogę z kurzu oraz okruchów, ale też zmyje ją dzięki nakładce mopującej i zdezynfekuje za pomocą wbudowanej lampy UV. A dezynfekcja w trakcie pandemii jest szczególnie istotna. I czuję, że nawyk dezynfekowania wszystkiego zostanie z nami jeszcze długo po jej zakończeniu.”

14.05.2021
„50-latka dotąd spędzała większość dnia, doprowadzając dom do stanu lśnienia. Niestety, przez robota, który odkurza i myje podłogi, kobieta ma teraz mnóstwo niezagospodarowanych minut na nieprzyjemne myśli o własnym życiu, śmierci i tym, że utknęła z mężem w kujawsko-pomorskiem, a przecież kiedyś chciała mieszkać w Paryżu.”

14.05.2021
„Komfort odkurzania połączony z zadowalającą wydajnością spodobał mi się na tyle, że umieściłem PU20 w rankingu odkurzaczy pionowych. Co więcej, oba odkurzacze PURON uwzględniłem w prestiżowym i oczywiście niezależnym rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

14.05.2021
„Odkurzacz automatyczny PURON PR10 to zbawienne narzędzie nie tylko do utrzymania czystości, ale również pozbycia się tego, co zagraża naszemu zdrowiu. Warto zaznaczyć, że nie każdy robot sprzątający poradzi sobie z dezynfekcją mieszkania oraz precyzyjnym nawigowaniem, w którym przybyło przeszkód i użytkowników.”

26.03.2021
„No dobrze, mieszkanie wręcz lśni, a PURON PR10, czyli „okręt flagowy” szczecińskiego Poloru, udał się na zasłużony odpoczynek. Nam pozostają wyłącznie gromkie oklaski dla tej firmy: korzystając ze zbieranego od ponad ćwierćwiecza doświadczenia, stworzyła naprawdę zaawansowane technologicznie urządzenie, które sprawia, że nasze mieszkania mogą być nie tylko ładniejsze, ale i znacznie zdrowsze.”

16.03.2021
„Odkurzacz jest cichy, mocny, zwinny, wszystko poodkurza, ma spory pojemnik. Nie wiem czego szukać więcej, więc polecam wam.”

13.02.2021
PURON PR10 zajął 1 miejsce w rankingu najcichszych odkurzaczy na rynku.
Ranking cichych odkurzaczy bez modelu PURON PR10 byłby bezwartościowy. Owszem, jest to robot sprzątający i to nie taki tani, ale generuje zaledwie 50 dB! I nie mówię o najniższym trybie pracy, o nie. Chodzi o ten maksymalny. Na tym zalety się nie kończą, a dopiero zaczynają, więc przejdźmy do konkretów.

 

18.02.2021
„Odkurzacz PURON PU20 to bezprzewodowe urządzenie, które świetnie sprawdzi się w codziennym sprzątaniu. Sprzęt ten będzie też nieodłącznym kompanem rodzinnych imprez – szybko pomoże posprzątać cztery kąty i cieszyć się udanym spotkaniem.

13.02.2021
PURON PR10 zajął 4 miejsce w rankingu najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych na rynku.
Test PURON PR10 dokładne pokazuje, że ten robot nie ma najmniejszych problemów z podłogami twardymi oraz dywanami. Szybko zgarnia najmniejsze okruszki, jak i gęste kłęby kurzu i brudu. Radzi sobie także z dywanem pokrytym grubą warstwą kociej sierści. Bez wysiłku uzyskasz czystość w swoim domostwie. Piękna wizja, prawda?

 

31.01.2021
PURON PU20 zajął 6 miejsce w rankingu najlepszych odkurzaczy pionowych na rynku.

PURON PU20 to odkurzacz oferowany przez polską markę. Ma zdecydowanie większą moc (w trybie max aż 25 000 Pa) i lepszą elektroszczotkę.

30.01.2021
„Ceny odkurzaczy pionowych są coraz korzystniejsze, a wybór modeli coraz ciekawszy. Na rynku pojawił się niedawno kolejny sprzęt tego typu, tym razem polskiej marki. Puron PU20 oferuje dużą moc ssącą w dobrej cenie. Warto więc przyjrzeć się mu z bliska.

14.12.2020
„Polska firma Polor, twórca marki Puron, zaryzykowała wprowadzając na rynek zupełnie nowego robota sprzątającego. Naszym zdaniem to ryzyko się zdecydowanie opłaciło. To jeden z najlepszych robotów sprzątających jakie w budżecie do 2000 zł znajdziemy obecnie na rynku. Zdecydowanie warto zainteresować się tym urządzeniem.

14.12.2020
Naszym zdaniem PURON PU20 to mocny, wydajny i ciekawie skonstruowany odkurzacz bezprzewodowy, którym wygodnie i skutecznie wyczyścimy każdy rodzaj powierzchni, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie przebywają zwierzęta oraz podczas odkurzania wnętrz samochodów. Zaletą jest niska waga urządzenia, mobilność oraz pojemny zbiornik na nieczystości.

10.12.2020
„Krótko mówiąc, powyższy zestaw to wygoda, więcej miejsca, oszczędność czasu (większość zadań zrobi robot) i przede wszystkim czystość osiągnięta łatwiej. Zdecydowanie polecamy.”

08.12.2020
Odkurzacz pionowy PURON PU20 okazał się wygodnym w użytkowaniu, a przede wszystkim bardzo wydajnym w stosunku do swojej ceny sprzętem.

Idealny wybór pod duży metraż i podłogi twarde. […] Ostatecznie moja opinia o PU20 jest bardzo pozytywna. Ranking odkurzaczy pionowych poszerza się właśnie o kolejny godny polecenia model.

04.12.2020
Mogłoby się więc wydawać, że właściwie nie potrzebuję czegoś takiego jak pionowy odkurzacz bezprzewodowy. A jednak! Sama się zaskoczyłam, ale po tym teście zmieniłam zdanie. Taki sprzęt do doskonałe uzupełnienie w każdym domu zamieszkałym przez psa. Dlaczego? Bo robi rzeczy, których nie potrafią inne sprzęty.

02.12.2020
Puron PU20. Jest to odkurzacz pionowy, ręczny, charakteryzujący się bardzo lekką i trwałą konstrukcją, a także – co bardzo istotne – bardzo dużą siłą ssącą wynoszącą maksymalnie aż 25 kPa (kilopascali). […] Jeżeli cenicie czystość i wygodę oraz nie chcecie tracić zbyt wiele czasu na porządki, bezprzewodowy odkurzacz pionowy dobrej klasy spełni wasze oczekiwania.

29.11.2020
„Mówiąc w skrócie moc odkurzacza, a raczej jego siła ssania bezpośrednio przekłada się na jakość sprzątania. […] W związku z tym w modelu Puron PR10 mamy do czynienia z siłą 2500 Pa, dlatego stawia go w czołówce odkurzaczy automatycznych. […] Odkurzacz PURON PR10 jest odkurzaczem, który posiada w tej chwili najlepszą relacje cena/jakość. Dlatego zagościł w moim domu na stałe.

28.11.2020
Jest skuteczny, cichy i świetnie wyposażony. Jego elektroniczny mózg sprawdza się dużo lepiej niż wiele konkurentów ślepo błądzących po mieszkaniu. […] Robot Purona nie ma powodów do wstydu, a nawet jego producent może być z paru elementów dumny. To produkt klasy światowej. Który z przyjemnością i czystym sumieniem mogę wam polecić.

03.11.2020
PURON PR10 zajął drugie miejsce w rankingu robotów sprzątających 2020 redakcji PC World.pl
PURON PR10 to flagowy model wśród robotów sprzątających danego producenta. Urządzenie zostało wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji, jak np. laserowa nawigacja przestrzeni, lampa UV, mopowanie, komunikaty głosowe czy ustawienie wirtualnej ściany.”

 

30.09.2020
Czy PURON PR10 spełnił moje oczekiwania? Lepiej  – znacznie je przewyższył! Nareszcie podłoga nie chrzęści pod stopami, w kątach nie kłębią się zlepki sierści, a dywaniki lśnią. Do tego nie ja jestem tego przyczyną!

 

27.09.2020
PURON PR10 zajął trzecie miejsce w rankingu najlepszych robotów sprzątających dostępnych na rynku.

 

26.09.2020
„Robot odkurzający i mopujący PURON PR10 może być świetną pomocą w utrzymaniu czystości w domu, w którym mieszkają czworonogi. Doskonale odkurza piach i sierść z twardych powierzchni i dywanów oraz skutecznie mopuje podłogę. Mieszkanie, które sprząta się samo. Czego chcieć więcej?

 

10.09.2020
Przetestowaliśmy PURON PR10. I możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że robot sprzątający PURON PR10 to dobre rozwiązanie dla osób chcących mieć zawsze czysto w domu. Bez zaangażowania i straty czasu na prowadzenie tradycyjnego odkurzacza, czyści podłogi i dywany, do tego myje powierzchnie na mokro i usuwa bakterie! Polecamy!

 

08.09.2020
„Jeśli jednak masz w domu niską przeszkodę, której laser nie zauważy jak na przykład miska z karmą dla kota, możesz zabezpieczyć ją zaznaczając odpowiedni obszar na mapie w aplikacji. […] Zauważcie też, że na podłodze nie widać smug, co często zdarza się w przypadku niektórych robotów sprzątających.”

 

04.09.2020
„Radzi sobie bardzo dobrze z nawigacją, a nową funkcję w postaci lampy UV powinni docenić przede wszystkim alergicy. Warto też podkreślić, że robot ma pełną obsługę w języku polskim (w tym również polskie komunikaty głosowe), co jest ciągle rzadkością w przypadku tego typu urządzeń.”

 

04.09.2020
Robot robi naprawdę dobre wrażenie. Oferuje wiele inteligentnych funkcji, ale jest też prosty w obsłudze. W stosunku do konkurencyjnych modeli wyróżnia go chociażby pilot zdalnego sterowania. Radzi sobie bardzo dobrze z nawigacją, a nową funkcję w postaci lampy UV powinni docenić przede wszystkim alergicy.”

 

03.09.2020
„Ocena w skali 1-5: 5. Nie mam żadnych istotnych zastrzeżeń do pracy urządzenia. […]
Skuteczność usuwania kurzu, okruszków i sierści: ponad oczekiwania, również w narożnikach, pod łóżkiem, za zasłonami.

 

02.09.2020
„Podsumowując, urządzenie bardzo fajne. Nie napotkałem żadnych problemów jeśli chodzi o jego pracę. Designersko wygląda fajnie, niewielkich rozmiarów, ciche, z dużą baterią, czyści, mopuje oraz sterylizuje światłem UV, tak więc można powiedzieć, że naprawdę mocno hybrydowe urządzenie.”

 

26.08.2020
„Jest to dobra konstrukcja należycie wykonana z fajną aplikacją, z fajnymi możliwościami, bardzo bardzo uniwersalna, no i nie rozczarowała. […] Widać tutaj wiedzę, widać świadomość tego czego oczekują klienci. Także, warto.

 

26.08.2020
„Końcowa opinia? PURON PR10 to bez wątpienia robot sprzątający klasy premium. Przed testem sądziłem, że znajdę w nim nieco więcej wad, lecz miło mnie zaskoczył.”

 

25.08.2020
„Robot sprzątający PURON PR10 to nowoczesne urządzenie z wieloma innowacyjnymi i ciekawymi funkcjami, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.”